Fertôhomok

A templomtorony tatarozása képekben.

Boldog Apor Vilmos püspök ereklyéje templomunkban.

Új helyen a Szentháromság oszlop (2011)

A szobrot korábban Temetőkeresztként ismertük. Idővel az örökzöldek túlnőtték, eltakarták.
A kedvezőtlenné vált környezet miatt új helyre költöztettük a felújított XVIII. századi alkotást.
A magas talpazaton pikkelydíszes pillér, előtte kesergő Mária szobra látható.
A pillér feletti Szentháromság-csoport a XIX. századból való.

A műemléki védettséget élvező szobor a megújuló Szent Anna templom kertjében
 méltó otthonra talált.

Kiállítási vitrin a templomban (2012)

.„Rejtőzködő Fertő-táj, tematikus útvonal  kialakítása a Fertő-tájon” című projekt keretében
Civilek a Fertő-tájért Egyesület által templomunkban egy kiállítási vitrin került elhelyezésre.
Itt jelenleg egyházközségi helytörténeti kiállítás látható, mely száz év helyi szakrális tárgyi
emlékeit mutatja be.

Kerékpáros pihenőhelyek és információs pont pályázat (2012)

2012-ben a DARÁNYI IGNÁC TERV LEADER PROGRAM keretében 5 millió forintos támogatást nyert közösségünk. Az elnyert összeg a „Kerékpáros pihenőhelyek és információs pont: Hegykő, Fertőhomok, Hidegség” című projekt költségeit finanszírozta. Öröm a falunak, hogy templomkertünk régi, töredezett betonjárdáját korszerűre cserélhettük, és a templom alatti csapadék és talajvizet is elvezettük. Az akadálymentes oldalbejáratot a híveken kívül a kertben megpihenni vágyó kerékpáros turisták is használhatják. A Fertőhomok és Hidegség közötti útszakaszon kerékpáros pihenőhelyet alakítottunk ki. A szép környezetben található megálló legyen minél több homoki kedvelt úti célja!

Megújult temetőkereszt (2012)

A fertőrákosi mészkőből készült feszület sok évtizeden keresztül állt a templombejárat jobb oldalán, a hosszú évek során visszafordíthatatlan károsodást szenvedett. 2012-ben a Fertőhomoki Önkormányzat 300.000 forintos támogatásával került jelen állapotába. Mindenszentek napján első alkalommal imádkoztunk halottainkért a felújított, új helyen álló Temetőkereszt előtt.

Tovább szépül a templomkert (2013)

Nyáron díszkúttal gazdagodott közösségünk. A kút funkciója kettős: méltó alkotás falunk legszebb épített öröksége, a templom mellett, ugyanakkor praktikus megoldásként összegyűjti a templom alatti talaj- és csapadékvizet. A kútépítés költségeit a fertődi székhelyű VELUX Alapítvány 1500 eurós támogatása finanszírozta. Köszönet Ferenc atyának a míves kovácsoltvas díszítésért!

Kőpadok (2013)

Németországban élő Scharbert házaspár ajándékaként elkészült négy kőpaddal még hívogatóbbá vált a kert.

Sárkányölő Szent György szobor (2013)

Homokot Hidegséggel összekötő út mentén megújult a Sárkányölő Szent György szobor. A civil kezdeményezéssel megvalósult felújítás 700.000,- Ft-ba került. Az összeg fele pályázati támogatás (NKA Örökségvédelem), másik fele egyházközségünk és Horváth Vince vállalkozó adománya. Köszönettel tartozunk Horváth Zoltánné Irmának a technikai segítségért.
Restaurátor: Kovács György

Meghívó Betlehemesre

2013. december 21. Szálláskereső zarándoklat Hegykőre.

Az adventi várakozás idején, -idén másodízben- sokan szakítottunk időt egy kedves népi ájtatosságra. A hidegségi, homoki hívek csendben énekelve zarándokoltunk át Hegykőre, ahol a templomba érve átélhettük a BEFOGADÁS élményét. A Szent Család-kép szimbólumával, közös imával, elmélkedéssel, közösségbe tartozásunk érzésével készültünk az "ÚJ KEZDETRE".

A hegykői Közösségi Ház pajtájában, kemence melegében, szerény, jó hangulatú agapéval zártuk az estét.

A zarándoklatról fotók.

2013. május

A tájházmegnyitó, zarándokkiállítás és tábori mise fotói megtekinthetők.

Gitáros szentmise fotói megtekinthetők itt:

2012. évi események

Betlehemes képekben