Szent Vendel-napi Családi Nap 2017

Családi nap a Hegykői Plébánián

„Zsámolyodhoz leborulunk.
Szent Vendel, hozzád kiáltunk:
Nyerd meg nekünk, amit kérünk,
Mennyekben Véled örvendjünk.”

Szent Vendel Hegykő fogadott védőszentje. Hozzá imádkoztak őseink, ha veszély fenyegette a jószágukat. Mivel meghallgatásra találtak, nem mulasztották el a hálaadást sem. Minden évben megünnepelték Szent Vendel napját, és ezt örökül hagyták az utókorra is, amit mai napig megtartanak a hegykői hívek.  Hogy az ünnepet magasztosabbá tegyék, immár hagyományossá vált, hogy a Hegykői Szivárvány Alapítvány szervezésében minden évben Családi napot tartanak az egyházközségben. Idén október 21-én került sor ennek megszervezésére. Kreatív programokkal ígértek közösségi élményszerzést a szervezők, ami a nap végére valóban teljesült is. Legalább 3 fős csapatokkal lehetett nevezni, bármilyen korosztályban. Regisztrációval indult a nap. Idén 52 fő merte bevállalni a megmérettetést.  Nyolc állomást jelöltek ki Hegykő különböző helyszínein. Volt íjászat, mocsártaposás, fejtörő kérdések, totó egy kis földrajz-történelem témában, de október lévén, nem maradhatott ki Rózsafüzér imádsággal kapcsolatos kérdéssorozat sem.  A lelkes önkéntes tűzoltóink logikai és ügyességi feladatok elé állították a részvevőket. Gyermekek, felnőttek együtt játszottak, még a szemerkélő eső sem tudta kedvüket szegni. Nagy élményt nyújtott a labdajáték, kosárra dobás talicskatologatás közben.  Játékosság, a humor, az izgalom ott volt minden résztvevő szemében. A hagyománnyá vált a hittanos gyermekek között meghirdetett rajzverseny is, melynek idei témája: „Miért szeretek itt élni”.  Sok remekmű érkezett be, melyek zsűrizés után kiállításra kerültek a Hegykői Közösségi házban. Miközben a játékos programok zajlottak, a közösségi ház udvarán finom ételek illata terjengett, szorgos kezek készítették a vacsorát a résztvevők számára. A játékos programok befejeztével kezdődött a szentmise, melyet Dr Reisner Ferenc hegykői plébános celebrált. A szentmisén ifjúsági énekek csendültek fel, a Hegykői Szent Mihály templom kórusa közreműködésével.   Szentmise befejező áldása után a Közösségi házban sor került az eredményhirdetésre.  Legjobban teljesítők tortát kaptak, de mindenkinek jutott egy kis apróság.  Ezek után kezdetét vette a jól megérdemelt vacsora. A résztvevők közben megbeszélték a nap élményeit, és hogy az együtt töltött aktív kikapcsolódás lehetőség a személyes kapcsolatok ápolására is. Köszönet illet minden szervezőt, segítőt, aki munkájával, részvételével, adományával segítette felejthetetlenné tenni a Szent Vendel Családi napot!