Egyházzenei gitáros találkozó 2015 Hegykô

Zenei hidak a Fertő tájon címmel immár tizenegyedszer rendezték meg a Nyugat-Győr Egyházmegyei Gitárosok és énekkarok találkozóját szeptember 12-én, szombaton. A helyszín ezúttal a hegykői Szent Mihály-templom volt, ahol 10 órakor gyülekeztek a résztvevők. Idén minden eddiginél több, 14 gitáros kórus jelentkezett a találkozóra, akik a szervező Horváth Imre és a házigazda dr. Reisner Ferenc plébános rövid köszöntője után bele is csaptak a húrokba.

A változatos, egyenként kb. 20 perces bemutatkozások során nagyzenekari (Kisszekund), kórus- (Hegykői Szent Mihály-templom énekkara, Völcseji Népdalkör), kamarazenei (Misericordias, Spiritus együttes) és egyéni (Gégény István) produkciókat egyaránt hallhattunk, a muzsikálás közben pedig folyamatos étkezési lehetőséget biztosítottak a plébánián. Az idén kijelölt téma az egyházmegyei Apor Vilmos-imaévhez kapcsolódóan a „boldogok és a szentek mint egyházunk példaképei” volt, ennek megfelelően többször hangzott fel zenés fohász Szent István, Szent Erzsébet és további magyar szentjeink közbenjárásáért, sőt, új szerzemények is születtek Apor Vilmos vértanú püspök tiszteletére. Az egész napos találkozó lelki és zenei csúcspontjaként 18 órakor ünnepi szentmisére került sor a hegykői templomban, melyet dr. Márfi Gyula veszprémi érsek mutatott be. Érsek atya szentbeszédében a napi evangélium nyomán saját keresztjeink vállalásának elkerülhetetlenségéről, majd pedig a gitáros zenei műfaj létjogosultságáról és a modern keresztény zene evangelizáló erejéről elmélkedett. A találkozóra érkezett zenészek egyetlen közös zenekarba egyesülve, Nagy Lajos (Imperfectum zenekar) koordinálásával végezték a liturgia zenei szolgálatát, majd vidám örömzenéléssel zárták le a találkozót.

A szervezők pedig már bejelentették, jövőre szeptember 10-én Nagycenkre várják a gitáros zene elkötelezettjeit.

/ Forrás: Győr Egyházmegyei honlap /  / Fotók: Horváth István Hegykő /