Úrnap 2012

Pünkösd utáni második héten régi szokás szerint Fertőhomokon is körmenettel ünnepeltük az Úrnapot. Katolikus vallásunk e közösségi megnyilvánulásán az Úrnapi sátrakat gallyakkal, virágokkal díszítettük, oltárt építettünk az Oltáriszentség fogadására. Homokon az Úrnapi sátorállítás szép hagyománya generációról generációra, családról családra öröklődött:

Szabó József, Németh Vendel, Molnár Jenőné, Divós Antal Családjával, a Rokonokkal, Barátokkal évtizedeken keresztül szeretettel tevékenykedett az Úrnapja méltó megünnepléséért. Hálás köszönet érte!

Az idei évben a megnövekedett Fertőparti autós/ kerékpáros forgalom  zavaró hatásának következményeként- először ünnepeltük az Úrnapját a templomunkat körülölelő kertben.

A sátrak méltó helyre kerültek a Szentháromság-, Szent Család-, Szent Antal és Milleneumi szobor elé.

Kívánjuk a homoki Híveknek, hogy szeressék meg az új helyeket. Jöjjenek szívesen az Úrnapi körmenetre, hogy találkozhassunk Krisztussal, aki ezen a napon kilép a templomból, hogy mindennapjainkban is velünk legyen, így megáldva bennünket.