Bemutatás

Közel két évtizede alakult meg kórusunk. Célunk, községünk egyházi énekes hagyományainak ápolása, megőrzése és megújítása. Szinte minden nagyobb egyházi ünnepen bekapcsolódunk a liturgiába énekes szolgálatunkkal. Az utóbbi években falunk „világi” rendezvényein / pl.: Anyák napja, Gasztronómiai és bornapok, stb./ is szereplést vállalunk. A kórus munkáját a Hegykői Egyházközség és az Önkormányzat is támogatja. Az általános iskola gyermekkórusa mellett igyekszünk ápolni községünk énekes kultúráját, amely hajdan Bolla Géza karnagy révén országszerte ismert és elismert volt. A község határain kívül is szívesen lépünk fel, több kórussal is baráti kapcsolatot ápolunk. 2001-ben Hegykő Községért díjban részesültünk.

Fellépéseinkről a fotók megtekinthetők a galériában!

Énekkaros invitáló plakát.doc2017-11-18 12:20:3734 KBletöltés