Házassági jubileumi szentmise 2012

Isten kegyelméből megélhették házasságkötésüknek 25-60 éves évfordulóját. Ez alkalomból gratulálunk, és szívből jövő jókívánságunkat fejezzük ki Önöknek! Egyházközségünk úgy határozott, hogy ettől az évtől, hagyományteremtő szándékkal, egy közös hálaadó szentmisére hívja azokat a házaspárokat, akik a templomunkban mondták ki a boldogító IGEN-t. Ha ezt a fogadalmat szeretnék megújítani, és megerősíteni Isten színe előtt, és hálát adni a gondviselésért, szeretettel hívjuk, és várjuk Önöket 2012. május 28.-án  /Pünkösdhétfőn/ a Hegykői Szent Mihály templomban délelőtt fél 11 órakor kezdődő szentmisére.   Isten áldását kérjük további életükre!

Hegykői Egyházközség

A házasság egy csodálatos, bensőséges kapcsolat két ember között, mely, ha hosszú éveken át tart, igazi kincs és érték életünkben. Ugyanúgy ahogy régen az esküvő volt nagyon fontos esemény, úgy az évek múlásával a házassági évforduló, különösen, ha kerek évszámokról beszélünk, igazi nagy ünnep egy család életében.

A házassági évfordulók jó alkalmat teremtenek a mai rohanó világban egy kis ünneplésre, megállásra, számvételre, amikor köszönetet mondhatnak egymásnak a házaspárok az együtt töltött tartalmas, szép napokért, a boldog együttlétért. Ugyanakkor példával is szolgálnak a mai kor embere számára: mit jelent két szív egymás melletti kitartása, hűsége és szeretete!

„Aki pedig a szíveket vizsgálja, tudja, mi a lelkünk kívánsága, mert Isten tetszése szerint jár közben a szentekért” /Róm 8,27/

60 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1952

Horváth Imre- Szigethi Gizella                Ivancsics Lajos-  Zambó Erzsébet

55 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1957

Kóczán Géza- Bindes Irén                         Hegykői  József-Kóczán   Gizella

50 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1962

Horváth  Ernő- Sobor   Terézia                    Vinkovits József- Hipságh Ágota

Baumgartner Ferenc-Szalay  Julianna                Kóczán Kálmán-Árki  Ilona

45 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1967

Baumgartner Lajos-Szalay Erzsébet           Koloszár Antal-Kertész   Mária

Raszipovits  Péter-Szalay Mária             Orbán Károly-Szemerits Erzsébet

Karafa Ernő-Sobor Erzsébet

40 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1972

Horváth Sz. László-Szemerits Mária               Katona Sándor-Zambó Anna

Baumgartner Imre- Varga  Mária                     Kóczán Lajos-Horváth Margit

Bezerédi Péter Zoltán-Kóczán Gizella                 Főző János-Horváth Klára

30 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1982

Kóczán Alajos -Szemerits Erzsébet          Horváth Perek Imre-Szalay Anna

Rozsonics Ferenc-Szalay Irén                              Ivancsics Lajos-Kiss Ilona

Varga Géza-Dr. Juronics Ilona                      Egresits Ernő-Vinkovits Katalin

Varga József-Ivancsics Erzsébet

25 éves jubileum           Házasságkötés éve: 1987

Kóczán Imre-Koloszár Klára                              Kóczán Géza-Divós Katalin

Kertész Sándor-Horváth  Mária                          Kertész Pál-Csuti Krisztina

Foki Alajos-Simon Katalin                              Edőcs  Zoltán-Bindes Andrea

Bella László-Fejes Mária

Amit Istennek kimondtunk, nem lehet hagyni, hogy az évek múlásával veszítsen erejéből, ahhoz vissza kell térni, és meg kell újítani. Mi hiszünk a fogadalom-megújítás erejében,  ezért Egyházközségi nap keretében közös hálaadó szentmisére hívtuk a jubiláló házaspárokat, akik hajdanán templomunkban ígértek egymásnak örök hűséget.

Ferenc atya szívhez szóló, bátorító és meghitt szavakkal szólt a jubilánsokhoz. Ezek a lélekemelő gondolatok közelebb segítenek ahhoz, hogy nem kell elveszíteni a reményt akkor sem, ha néha úgy érezzük, hogy Isten nem hordoz bennünket a tenyerén. Istenbe vetett hit, a szeretet, béke, és a kölcsönös megértés túlsegít minden megpróbáltatáson.

Templomunk kórusa gyönyörű, érzelmekben gazdag énekeivel emelte a szentmise hangulatát.

Végül a jubiláló házaspárok az öröm és a meghatottság könnyei között megújították esküjüket.

„ Jézusom, e szent órában köszönöm Neked házastársamat.

Köszönöm minden munkáját, könnyét, mosolyát.

Köszönöm Neked minden értem hozott áldozatát.

Köszönöm Neked az éveket, amelyeket együtt töltöttünk.

Köszönöm a gondokat, amelyet egymással megosztottunk.

Köszönöm Neked, hogy Ő az enyém.

Köszönöm, hogy nem vesztettem el szeretetét.

Mindezt köszönöm, és eskümet megújítom:

Esküszöm, hogy Őt el nem hagyom!

Isten engem úgy segéljen! Ámen.”

„Isten kegyelme segítsen titeket, hogy az esküvel tett ígéreteteket mindvégig  megtartsátok és a hűségeseknek ígért  jutalmat elnyerjétek Istentől!”

A szentmise befejező áldása után átadásra kerültek az emléklapok, majd a közösségi házban egy kis agapéra hívtuk az ünnepelteket, ahol már boldogan és felszabadultan örültek egymás társaságának. A hétköznapok monoton körforgásából kizökkenve üdítő és csillogó arcok mosolyogtak vissza ránk, és viszontlátás reményében vettünk búcsút egymástól.