Egyházközségi kirándulás 2012

Egyházközségi képviselő-testületünk egy szép napot töltött el Budapesten.
Kandikáló nap, de csípős reggel, és jó hangulat jellemezte kis csapatunkat az induláskor.
A normális útviszonyoknak és a jó sofőrnek köszönhetően gyorsan elértük a fővárost.
Először Ferenc atya bevezetett bennünket, a valamikor pálos szerzetesek lakták, most Központi Papnevelő Intézet hatalmas falai közé, ahol hajdanán a lelki és szellemi igényesség és a papi hivatására való felkészülés ajándékát kapta meg. Segítségére volt Rónaszéki Gábor atya, aki Ferenc atyával együtt koptatta a szeminárium padjait. Körbevezetett minket és megmutatta az Egyetemi templomot, melyet Kisboldogasszonyról neveztek el. Betekintést nyertünk a kápolnába, megcsodálhattuk a dísztermet, ahol az ünnepségeket tartják, és a pálosok által készített sekrestye 300 évvel ezelőtt készített bútorzatát is.  Előjött sok közös élmény a múltból, amit megosztottak velünk is.
Duna Palotában Bíró Ildikó ügyvezető igazgató nagy szeretettel, és ajándékkal várta  csapatunkat. Gyönyörű boltívekkel tagolt, elegáns étteremben közösen elfogyasztott finom és kiadós ebéd után megcsodálhattuk az 1895-ben épült háromemeletes, neobarokk stílusú, felújított épületet, a minden rendezvénytípust kielégítő termeket. A gazdagon díszített, üvegkupolás Színházteremben is gyönyörködtünk, ahol már sok neves művész megfordult, és folyamatosan lehet válogatni a jobbnál-jobb előadások közül. Páratlan adottságaival a Belváros legszebb konferenciatermét véltük felfedezni. Az itt szerzett élmények, tapasztalatok, minden várakozásunkat felülmúlták.
Programunk Ildikó jóvoltából a Szépművészeti Múzeumban folytatódott tovább. Jánoshalmi születésű Nemes Marcell műgyűjtő kiállítását tekinthettük meg. Többek között El Greco: Bűnbánó Magdolnájától, Mányoki Ádám nemzeti ereklyének számító II. Rákóczi Ferenc – portréja, Munkácsy Mihály: Krisztus – trilógiája is látható.  A közel két órás látogatás alatt sok különleges alkotásban gyönyörködhettünk és maradandó élményeket szereztünk.
A nap záróeseményeként a Klebelsberg Kultúrkúriában megnéztük Agatha Christie: Az egérfogó című művét, Cseke Péter rendezésében, a Kecskeméti Katona József Színház művészeivel. A humor, a gyilkosság, a titokzatosság, a bonyodalom együtt jellemezték az előadást. Köszönettel tartozunk Dolhai István igazgató úrnak, a kedves fogadtatásért, a jegyekért, a vendéglátásért, Cseke Péter művész úrnak, hogy megtisztelt bennünk egy kis beszélgetés és koccintás erejéig, Bíró Ildikónak, hogy ilyen szép, tartalmas napot, nagyszerű hangulatot varázsolt jelenlétével kis csapatunknak.
Kedves fényt vetett napunkra, hogy a Budapesten dolgozó hegykői lányok, Tímea, Andrea, Renáta, és kollégáik, fiatalságukkal, jókedvükkel, vidámságukkal és szeretetükkel körülöleltek bennünket, bemutattak egy darabkát a mindennapi életükből, munkájukból.
Nem utolsó sorban köszönettel tartozunk Dr. Reisner Ferenc atyának, hogy lehetővé tette egy tartalmas és felüdítő nap eltöltését, valamint Varga Norbertnak, mert barátai nélkül nem valósult volna meg ez a pesti kiruccanás.
Azt hiszem, az ilyen napok közelebb hozzák az embereket egymáshoz, ünnepeket varázsolnak a hétköznapjainkba, és erőt adnak a napi feladataink elvégzéséhez.